5.7.2010

Krásnu slnečnú sobotu sme sa vybrali na povrchovku. Najprv sme vyliezli na Choč z Valaskej Dubovej, kde sme si nechali auto. Potom sme zišli do sedla, odkiaľ sme sa pustili smerom na Zadný Choč.
Natrafili sme na krásne skalné steny. Nad vysokým skalným stupňom sme zbadali aj nejaké diery, ale bez lana nám chýbala odvaha vyliesť hore. Preto sme pozdĺž steny hľadali ľahšiu cestu. Vyliesť nahor sa nám podarilo až na tretíkrát a hneď sme zbadali dieru…Prekvapila nás pekne zasintrovaná chodba a ešte na stojáka! (My sme zvyknutí na samé plazivky.) Chodba ide puklinou pozdĺž masívu asi 10m, potom vyústi do malej sienky vysokej asi 3-4m, odkiaľ pokračuje ďalšia chodba dľžky asi 20m. Posledných 5m je už plazivka. Chodba končí zasitrovaným zúžením. Na názve novej jaskyne sa ešte dohadujeme.
Po tomto objave sme ešte zišli pod Predný choč do Volovej doliny pozrieť Jaskyňu chladných očí. Našli sme tu kopec materiálu, čo sa zosypal na jar do našej nádejnej chodby. Zas máme čo robiť. Odtiaľ sme sa vrátili do Dubovej, kde sme pristihli pri oprave chalupy nášho bývalého dlhoročného člena a predsedu klubu.

Účastníci: František Hanes, Slávka Szunyogová
autor: Slávka Szunyogová

Posted by SCHV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *