Naša druhá akcia zameraná na prieskum Choča sa uskutočnila v zložení Štefan Sališ a František Hanes. Náš zraz sa tradične uskutočnil na križovatke v Likavke o 07:30. Tu sme však zistili, že s pribúdajúcim vekom ubúda pamäť a nám chýba takmer polovica výstroje.

Chybu sme okamžite napravili a potrebné veci sme išli doplniť domov k Pištovi. Týmto menším nedopatrením nastalo zhruba 30 min. zdržanie ale od akcie nás to neodradilo. Čo však čert nechcel zhruba v polovici cesty sme zistili, že ani jeden z nás nemá svetlo. U mňa je to bežná vec, ale že sa to stalo aj Pištovi, tak to bola fakt dobrá zhoda okolností. Jediné čo nás z tejto situácie zachránilo bolo svetlo z kamery, ktoré však nie je určené na jaskyniarske použitie. S daným faktom sa na tomto mieste nedalo už nič robiť iba sa s tým zmieriť a pokračovať v ceste. S tým že sa zameriame na povrchový prieskum.

Počas prieskumu sme našli viacej vyparených miest a jednu menšiu puklinovú jaskyňu (to je vlastne miesto odkiaľ vychádzal dym), v ktorej sa nachádzala pekná ľadová výzdoba. Približne o 11:00 sme sa pobrali na cestu späť.

Autor: František Hanes

Posted by SCHV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *